Vyhledej
Královédvorská Arnika > Služby občanům > Neziskovky

20 let dobrovolnictví s Královédvorskou Arnikou

Redakce / 9.05.2022, Dvůr Králové nad Labem, arnika.kralovedvorsko.cz
V tomto roce uplyne již dvacet let, co ve Dvoře Králové nenápadně a vytrvale, dobrovolně a nezištně působí zapsaný spolek jménem Královédvorská Arnika, která jako „bylinka léčivá“ rozdává radost prostřednictvím svých členů-dobrovolníků-lidem nemocným, starým, hendikepovaným či jinak potřebným.

FOTOGALERIE - 20 let dobrovolnictví s Královédvorskou Arnikou

K významnému výročí své činnosti připravuje „Arnika“ almanach, který mapuje její činnost v uplynulých dvaceti letech. Chceme jím poděkovat všem, kdož se na dobrovolnické činnosti podíleli, ať už jako dobrovolníci či sponzoři a příznivci, a dále propagovat dobrovolnictví. 

Poptávka po naší pomoci stále vysoce převyšuje naše možnosti, proto bychom přivítali nové dobrovolníky.

A jak náš vidí lidí ve Dvoře Králové?

"Pro středisko, a hlavně klienty, je Arnika důležitým partnerem se zajištěním aktivizace a příjemně strávených chvil klientů. Lidský a příjemný přístup dobrovolníků, jejich nadšení pomáhá v motivaci i pracovníkům střediska". (sociální pracovnice Diakonie DK) 

"Jsme strašně rádi, že sem dobrovolníci chodí. Hlavní je, že to jsou lidé zvenčí. Je to pro klienty impuls. Leckdy jsou to lidé upoutaní na lůžko, bez příbuzných. Mnohdy jsou odevzdaní, apatičtí. A pro nás je hrozně složité je aktivizovat. Když se u nich objeví někdo nový – jiný, než na koho jsou zvyklí, tak se to často daří mnohem lépe". (sociální pracovník Domova důchodců DKnL) 

"Vzpomínám si na chvíle, kdy jsem začala jezdit na pobyty do Domova (sv. Josefa), tak jsem byla jako u vytržení, že se najednou dostanu do města, do obchodu, na různé zábavné akce, do kina… To byly věci, které byly pro mě nedostupné doma a díky Arnice tady jsem se ke všemu mohla vrátit". (klientka Domova s. Josefa Žireč) 

O činnosti této dobrovolnické organizace se kdokoli může informovat na webu www.kralovedvorskaarnika.cz

Kateřina Krobotová


Další články Královédvorská Arnika

 
Vaše komentáře

Přečteno 120x