Vyhledej
Královédvorská Arnika > Služby občanům > Neziskovky

Znáte nás? Aneb Královédvorská Arnika se představuje

Redakce, / 24.05.2016, arnika.kralovedvorsko.cz
Potkáte-li nás, nepoznáte, že jsme dobrovolníci z Královédvorské Arniky. Jsme obyčejní lidé se srdcem na pravém místě, tedy na dlani. Lišíme se jen tím, že podle svých možností a schopností trávíme část svého volného času s klienty ze zařízení pro seniory (DD Roháčova DK, Diakonie DK), s RSkáři (nemocní roztroušenou sklerozou) z Žirče, s dětmi z oční léčebny DK nebo s jednotlivci v domácím prostředí.
Naším cílem je, aby chvíle, které tráví klienti s námi, patřily v jejich vzpomínkách k těm hezkým. Přinášíme do jejich prostředí "čerstvý vítr zvenku", umožňujeme jim navštěvovat kulturní akce, doprovázíme je na nákupy, pořádáme i vlastní výlety, jsme pomocníky při jejich ergoterapii, besedujeme na témata, která je zajímají, povídáme si, prostě JSME S NIMI A PRO NĚ.

Poptávka po stále převyšuje nabídku a naše možnosti, proto STÁLE HLEDÁME NOVÉ DOBROVOLNÍKY.


Tento týden budou naši dobrovolníci doprovázet klienty Domova svatého Josefa v pátek 27. 5. na Výravu a v sobotu 28. 5. na parkurové závody na Zálesí. Úkolem dobrovolníka na Zálesí je komunikace s klienty a jejich obsluha - předložení občerstvení a pomoc s konzumací.

Právě toto je hezká akce zajímavá jak pro klienty, tak pro dobrovolníky a není nijak náročná a složitá. Je to výborná příležitost pro otestování, zda by nový zájemce o tuto činnost uměl či neuměl být společníkem hendikepovaným osobám, zda by ho to uspokojovalo či ne.

NECHCETE SE PŘIDAT? Pokud ano, stačí dorazit ve 13 hod na místo a domluvit se se mnou, budu tam. Jmenuji se Kateřina Krobotová a jsem koordinátorka Královédvorské Arniky. Najdete nás podle stojanu Áčka s naším logem.


Můžete se k nám připojit i na FACEBOOKU, nebo na našich internetových stránkách.

Poděkování patří našim sponzorům - Město Dvůr Králové nad Labem, JUTA a.s., BOSTECH s.r.o. + jednotliví dobrovolníci, kteří dávají ze svého víc než jen svůj čas.

Další články Královédvorská Arnika

FOTOGALERIE - Znáte nás? Královédvorská Arnika se představuje

Související články
Rozhovor s Robertem Noskem - víceprezidentem Československého Lva
Dres Dominika Haška na turnaji o pohár starosty města vydražili hokejisté HC Rodos.
Královédvorská Arnika v červenci
Jak pomáhají dobrovolníci z Královédvorské Arniky v Domově důchodců a v Diakonii
Juta podporuje charitativní organizace ve Dvoře Králové. Letos mezi sebou zaměstnanci vybrali 150 000 Kč
Dobrovolníkovy odměny a výzvy
Benefiční koncert kapely Marien & Víti Troníčka (26. února 2020)
Podívejte se na video a fotky z největší letošní akce Královédvorské ARNIKY
Související odkazy
Královédvorská Arnika
 
Vaše komentáře

Přečteno 1448x